Strona główna
Sukcesy naszych uczniów w wojewódzkim konkursie „Najciekawszy hotel dla owadów pożytecznych
15 czerwca 2024 roku podczas V Krajowych Dni Pola na scenie głównej odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów laureatom oraz uczestnikom konkursu na „Najciekawszy hotel dla owadów pożytecznych”, zorganizowanego przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.
Celem konkursu było propagowanie i uświadamianie jak ważna jest ochrona owadów pożytecznych, kształtowanie świadomości ekologicznej, poszerzanie wiedzy jak łatwo ściągnąć je do ogrodu, rozwijanie wyobraźni, zdolności technicznych oraz kreatywności uczestników. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII województwa podkarpackiego.
PIKNIK SZKOLNY
W środę, 19 czerwca uczniowie klas 0-6, korzystając z pięknej, słonecznej pogody wybrali się na piknik zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Dzieci wyposażone w koce, smakołyki oraz gry planszowe, udały się na teren za szkołą, aby wspólnie spędzić ostatnie dni szkoły i przywitać nadchodzące lato. Wspólnie spędzony czas przy muzyce i zabawie upłynął w bardzo miłej atmosferze. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za pyszne lody, a Paniom z Koła Gospodyń za watę cukrową.
Rozstania już nadchodzi czas……
Pożegnanie klasy ósmej, przez młodsze koleżanki i kolegów, odbyło się w tym roku inaczej niż zwykle. Zamiast na tradycyjną dyskotekę, klasa 7 zaprosiła uczniów kończących naukę w naszej szkole, na wspólną zabawę do kręgielni. Wyjazd odbył się w poniedziałek 17 czerwca. Uczniowie wspominali liczne wyjazdy i wspólnie spędzony przez te lata czas. Było wesoło i śmiesznie, wszyscy w doskonałych humorach dojechali do Galerii nad Nilem, w której znajduje się kręgielnia Route. Podzieleni na dwie drużyny, uczniowie rozpoczęli zmagania z kulami i swoimi słabościami. Początek okazał się dla niektórych bardzo trudny, ale nikt nie poddawał się. Z czasem wszyscy zaczęli trafiać w kręgle i zbijać ich coraz więcej. Każdy chciał wygrać, ale pomimo tego uczniowie wzajemnie sobie kibicowali i cieszyli się, gdy ktoś strącił dużo kręgli. Wszyscy świetnie się bawili. Po zakończonej grze nadszedł czas na poczę
Wycieczka do Ciężkowic
11 czerwca 2024 r. uczniowie kl. IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Ciężkowic zorganizowanej przez Związek Piłsudczyków RP Oddział Rzeszów dla uczniów naszej szkoły, której celem było ukazanie historii Legionów Piłsudskiego oraz piękna polskiej ziemi.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Łowczówka - cmentarza polskich Legionistów, gdzie Piłsudczycy wystąpili w legionowych mundurach, a przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli wieniec przed tablicą pamiątkową. Następnie udaliśmy się do Muzeum w Kąśnej Dolnej wybitnego polskiego pianisty i kompozytora - Ignacego Jana Paderewskiego. Pani przewodnik opowiedziała nam legendę dotyczącą powstania Ciężkowic, rezerwatu Skamieniałe Miasto. Następnie uczniowie wraz z przewodnikiem odbyli spacer do Wąwozu Czarownic, gdzie można było podziwiać piękny wodospad. Wędrując leśnym szlakiem mogliśmy podziwiać ciekawe skały z piaskowca - Skamieniałego
PODZIĘKOWANIE DLA WOLONTARIUSZY Z NASZEJ SZKOŁY
Szkolne Koło Wolontariatu działające w naszej szkole włączyło się w tym roku w akcję "Adopcja na odległość". Otrzymaliśmy podziękowanie oraz informacje o działalności Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego i "Adopcji na odległość".
Więcej informacji o akcji i podopiecznych można przeczytać na gazetce Wolontariatu.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Luźne lekcje z naukowcami. Poznajemy i eksperymentujemy.”
W obliczu dynamicznych zmian w edukacji, nasza szkoła nieustannie poszukuje nowych metod motywujących dzieci do nauki. W odpowiedzi na te wyzwania, zdecydowaliśmy się wziąć udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Luźne lekcje z naukowcami. Poznajemy i eksperymentujemy”.
Głównym założeniem programu było rozbudzenie zainteresowania otaczającym światem poprzez wykorzystanie dziecięcej ciekawości i otwartości. Dzięki zastosowaniu eksperymentów i doświadczeń, uczniowie mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania badawcze, kreatywność oraz umiejętności samodzielnego myślenia i szukania informacji. Połączenie tradycyjnych źródeł wiedzy z nowoczesnymi technologiami, takimi jak programy komputerowe i multimedialne, umożliwiło uczniom zgłębianie tajemnic nauki w przystępny i atrakcyjny sposób.
XXI Konkurs Plastyczny W Świerczowie pt.” W stulecie…”
XXI Konkurs Plastyczny W Świerczowie pt.” W stulecie…”
W poniedziałek 3 czerwca 2024 roku, w szkółce leśnej, w Świerczowie odbyło się wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów uczestnikom XXI edycji Konkursu Plastycznego.Tegoroczna tematyka konkursu brzmiała „W stulecie…” i nawiązywała do setnej rocznicy istnienia Lasów Państwowych. Miała ona zwrócić uwagę młodych artystów na cykl życia lasu oraz ciągłość jego trwania w różnych fazach rozwoju.
Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej i Nadleśnictwo Kolbuszowa. Jego celem była popularyzacja wiedzy o otaczającym nas środowisku, rozwijanie zainteresowań artystycznych wśród dzieci i młodzieży, a także kształtowanie świadomości przyrodniczej. Skierowany został do dzieci ze szkół podstawowych klas 4-6 z powiatu kolbuszowskiego oraz terenu działania Nadleśnictwa Kolbuszowa. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy jed
Kampania antynikotynowa. Akcja na rzecz zdrowia
31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa, coroczne święto poświęcone promowaniu życia bez nikotyny i walki z nałogiem palenia tytoniu. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowach Tuszowskich rokrocznie uwrażliwia uczniów na tą tematykę, podejmując konkretne działania. W kampanię antynikotynową zostały zaangażowane wszystkie klasy.
Dzień MATKI I OJCA
29 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Hasło ,,MAMA I TATA- NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA” i duże kolorowe serce, które było elementem dekoracji sceny, przypominało jak ważna jest mama i tata w życiu każdego dziecka, a także nas dorosłych.
MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA – KONKURS MATEMATYCZNY KLAS I - III
Gabriel Komaniecki i Stanisław Jędrzejowski – uczniowie klasy III reprezentowali naszą szkołę w XIII Edycji Gminnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Tabliczki Mnożenia” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Ostrowach Baranowskich w dniu 21 maja 2024 r. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych, a każda placówka mogła w eliminacjach wewnątrzszkolnych wyłonić dwóch przedstawicieli, którzy mieli możliwość wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi. Zadania konkursowe obejmowały zastosowanie tabliczki mnożenia i dzielenia w zakresie 100 i rozwiązywanie ciekawych zadań tekstowych. Nasi reprezentanci nie stanęli na podium, ale osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Uczestnicy otrzymali nagrody z rąk Pani Wójt Gminy Cmolas Bernadetty Wolak-Posłuszny i Pani Haliny Rozmus – Kosiorowskiej – Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Cmolas.
Nasza finalistka
Magdalena Rzeszutek, uczennica klasy 7 naszej szkoły, osiągnęła wspaniałe osiągnięcie jako finalistka Konkursu Biblijnego. Konkurs nosił tytuł “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” i był organizowany przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Rzeszowie pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
W finale, który odbył się 28 maja w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym
w Rzeszowie, wzięło udział 78 uczniów z terenu województwa podkarpackiego. To ogromne osiągnięcie, zważywszy na fakt, że do etapu pierwszego konkursu stanęło 820 uczniów. Serdecznie gratulujemy Magdalenie!
XX Gminny Festiwal Tańca
Blisko 150 uczniów szkół podstawowych wystąpiło w ostatnią niedzielę w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowach Tuszowskich w konkursie tanecznym. Festiwal rokrocznie odwiedzają setki mieszkańców Gminy, którzy kibicują swoim reprezentantom.
Na początku Dyrektor Szkoły Pani Danuta Gacek, powitała wszystkich zgromadzonych wśród których byli obecni: Wójt Gminy Pani Bernadetta Wolak - Posłuszny, Radny Rady Powiatu Kolbuszowskiego Pan Jerzy Magda, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Zagroba oraz radni, m. in. z Ostrów Tuszowskich Pani Ewelina Nowicka i Pani Katarzyna Jędrzejowska, sołtysi Pan Zbigniew Łącz i Pan Jarosław Rzeszutek, Dyrektor SOK Pani Anna Lulek, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Joanna Magda-Chlebowska oraz Pani Elżbieta Rzeszutek, Pani Prezes Halina Rozmus – Kosiorowska, Przewodnicząca Koła Gospodyń Pani Anna Skiba, dyrektorzy szkół, Rada
OD SMYKA DO MARATOŃCZYKA
I Gminny Bieg ,,Od Smyka do Maratończyka" w Porębach Dymarskich już za nami. W turnieju tym po raz pierwszy miały możliwość zaprezentować się najmłodsze dzieci. Naszą szkołę reprezentowali: Hania Jędrzejowska i Bartosz Cudo z grupy Słoneczka, Waneska Pełka i Antoś Czachor z grupy Promyczki, Nikodem Wyparło z klasy drugiej oraz Kornelia Drelich z klasy trzeciej. Wszystkim dzieciom towarzyszyły wielkie emocje. Każdy chciał wygrać. Startowali w sześciu kategoriach niesieni dopingiem pozostałych dzieci.
Hania Jędrzejowska zajęła trzecie miejsce w kategorii dziewcząt najmłodszych a Nikodem Wyparło pierwsze miejsce w kategorii chłopców najstarszych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i piękne medale. Pani Dyrektor z Porąb Dymarskich gratulowała im sukcesów, Pani Wójt Bernadetta Wolak - Posłuszny wręczała dzieciom puchary i medale. Po słodkim poczęstunku zmęczeni, ale zadowoleni wró
Potyczki z Tangramem
W dniu 24 maja w Szkole Podstawowej w Trzęsówce odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny „Potyczki z Tangramem”
Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli Adam Lubera, Błażej Szczęch, Zuzanna Maziarz i Karolina Kosiorowska pod opieką Pani Ilony Skowrońskiej i Pana Witolda Jurczaka.
Za pomocą tangramu można ułożyć tysiące obrazków: sylwetek ludzi i zwierząt, przedmiotów, figur geometrycznych. Zadanie uczestników konkursu polegało na ułożeniu za pomocą tangramu 4 takich obrazków w wyznaczonym czasie. Uczniowie podczas pracy wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, estetyką i spostrzegawczością.
MAGICZNE OGRODY WYCIECZKA
23 maja 2024 roku, uczniowie z klas 1-3 oraz ,, Słoneczka " i ,,Promyczki" wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Trzcianki – Janowiec.
Tam znajdują się „Magiczne Ogrody”- jedyny park tematyczny na Lubelszczyźnie, a nawet w Polsce.
Park ten to nie tylko baśniowa kraina, ale też sceneria kolorów i dźwięków przyrody. Budują one w dziecku chęć życia w zgodzie i harmonii z naturą. Zbudowany został z myślą o najmłodszych w oparciu o historię o odwiecznej walce dobra ze złem.
Kiedy uczestnicy wycieczki przekroczyli bramę wejścia, zobaczyli świat magii i baśni. Najpierw spotkali się z jedną z postaci mieszkającą w tej krainie –krasnoludem (animatorem), który opowiedział o postaciach zamieszkujących ten baśniowy świat. Żeby poznać historię „Magicznych Ogrodów” trzeba odszukać najstarszego ich mieszkańca, czyli Skrzata Kronikarza. Po wysłuchaniu go, dzieci z krasnoludem przeszły do „Ogrodu W
Wycieczka do Zamościa
Zamość to miasto, które warto odwiedzić z różnych powodów. Nazywane jest ,,Perłą Renesansu” lub ,, Padwą Północy”. Każdego roku do miasta przyjeżdża około pół miliona turystów. Chcieliśmy, aby nasi uczniowie mogli zobaczyć i trochę lepiej poznać miasto, które w przeszłości odgrywało bardzo ważną rolę, a obecnie wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa.
DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW
„Dobrych ludzi dziś niewielu, Ty bądź więc dobry przyjacielu”.
19 maja przypada Dzień Dobrych Uczynków. Pomysłodawcą święta jest Fundacja Ekologiczna Arka, która od 2005r. promuje tę inicjatywę i zachęca do dobrych uczynków zarówno wobec ludzi jak i zwierząt oraz środowiska naturalnego. O dobroci świadczą nie tylko wielkie czyny, ale małe uczynki na miarę naszych możliwości.
I Edycja Powiatowego Konkursu Plastyczno-Czytelniczego „Legendy polskie w komiksie”
Dnia 10 maja 2024 r. została rozstrzygnięta I Edycja Powiatowego Konkursu Plastyczno – Czytelniczego „Legendy polskie w komiksie”.
Uroczystość odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Majdanie Królewskim. Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości przez organizatorów uczestnicy konkursu mieli okazję poznać wyjątkową formę książki, jaką jest teatrzyk kamishibai. W tej formie Pani Anna Bryk kierownik Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kolbuszowej przedstawiła legendę pod tytułem „Mały Lasowiaczek” w oparciu o tekst „O sercu lasowiackim” Renaty Domki z ilustracjami Agnieszki Stanielewicz.
PRZYPOMNIELIŚMY POSTAĆ PATRONA NASZEJ SZKOŁY
10 maja miała miejsce pierwsza rocznica Nadania Imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego Szkole Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich. Na początku Dyrektor Szkoły, Pani Danuta Gacek powitała całą społeczność szkolną oraz przedstawicielki Rady Rodziców – Panie Magdalenę Pełkę i Katarzynę Siuzdak. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru odśpiewaliśmy hymn Polski. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła na scenę uczniów klasy V i VII, którzy przypomnieli najważniejsze fakty z życia patrona szkoły. Występ uświetnili uczniowie z kl. II i III oraz Zuzanna Macina z kl. IV, którzy śpiewali pieśni patriotyczne. Pan Witold Jurczak wykonał kolaż zdjęć, który przypomniał nam przygotowania i samą uroczystość Nadania Imienia. W drugiej części uroczystości klasy I – VIII rywalizowały o miano najlepszych znawców życia marszałka. W pierwszej odsłonie zadaniem najmłodszych było wypisać jak najwięcej trafnych skojarzeń
Godziny dzwonków
Piątek 04.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 367548