Dzień Kobiet w naszej szkole
„Być kobietą, być kobietą…”
Dzień Kobiet na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego, marcowego święta w naszej szkole pojawiają się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla dziewcząt oraz wszystkich pań.
Po trzeciej godzinie lekcyjnej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet, w którym chłopcy zaprezentowali program artystyczny, ujawniając swoje zdolności aktorskie i muzyczne. Mogliśmy podziwiać humorystyczną scenkę. Miłą niespodzianką był koncert „Zenka”. Wszystko to odbyło się w bardzo miłej i radosnej atmosferze, uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczyny.
Promowaliśmy dziedzictwo Lasowiaków podczas Dnia Kobiet w Siedlance
2 marca uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w części artystycznej organizowanej w sąsiedniej Gminie Niwiska z okazji Dnia Kobiet. Zaprezentowali fragmenty zmówin, przyśpiewki weselne oraz najbardziej znane pieśni ludowe z naszego regionu. Wystąpiliśmy na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich z Siedlanki na czele z Panią Prezes Joanną Guzior. Sobotnie popołudnie spędziliśmy w miłej, gościnnej atmosferze. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Anna Chmielowiec i Magdalena Szpyt. Dziękujemy rodzicom za zmobilizowanie uczniów i zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Bieg tropem wilczym w naszej szkole
Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowach Tuszowskich miały wyjątkowy charakter. Pierwszą częścią obchodów był udział uczniów i nauczycieli w apelu poświęconym bohaterom z przeszłości. Uczniowie klas VI i VII przypomnieli postać Danuty Siedzikówny ps. „Inka” jako postaci, z którą może się utożsamiać młode pokolenie. Zuzanna Macina z kl. IV wyśpiewała patriotyczne pieśni, a wystrój scenerii przypomniał najważniejsze fakty dotyczące żołnierzy wyklętych.
WYJAZD NA LODOWISKO
Dnia 29 lutego 2024 r. odbył się wyjazd uczniów klas IV-VIII na łyżwy do Dębicy. Celem wyjazdu była promocja aktywności fizycznej, propagowanie różnych form rekreacji oraz integracja grupy. Uczniowie spędzili na lodowisku dwie godziny. W tym czasie mieli okazję nie tylko aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół, ale także doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Wśród dzieci nie brakowało nowicjuszy łyżwiarstwa, ale i zaawansowanych łyżwiarzy. Nie obyło się bez upadków, czasem przydała się koleżeńska pomoc, ale mimo wszystko wszyscy bawili się znakomicie. Większość przekonała się, iż łyżwiarstwo jest trudną technicznie dyscypliną sportową, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu.
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej 2024/2025
Drodzy Rodzice !!!
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowach Tuszowskich informuje, że w terminie głównym tj. do 15 marca 2024r. trwa rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025. W terminie od 03 czerwca do 14 czerwca 2024 r. odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole.
"A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają"
Mikołaj Rej
21 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Dzień ten upamiętnia tragiczne wydarzenia, do których doszło w Bangladeszu w 1952 r. Podczas demonstracji zginęło pięciu studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka narodowego. Po raz pierwszy dzień ten obchodzony był w 2000 r.
WALENTYNKI
Dzień Świętego Walentego
to dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
że chcą kochać i kochają.
Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany Walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych uroczystości. Co roku staramy się, aby 14 luty był wyjątkowy. Jest to nie tylko Dzień Zakochanych, ale jest to również świetna okazja do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.
Dzień Bezpiecznego Internetu
W tym roku nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które zachęca szkoły do zgłaszania udziału w programie i promowaniu takich przedsięwzięć. Również i my się zgłosiliśmy !
Szkolne Koło Wolontariatu dołączyło do Akcji „ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ”
Programem „Adopcji na Odległość” objęte są najuboższe dzieci i młodzież z krajów misyjnych. Misjonarze i misjonarki wybierają uczestników programu spośród dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić edukacji, a nawet zaspokoić ich podstawowych potrzeb. Często są to sieroty i półsieroty w wieku od 6 do 25 lat. Program ten jest szczególną formą pomocy w kształceniu najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży z krajów rozwijających się przez okres minimum roku. Adopcja na odległość polega na finansowaniu edukacji: opłaceniu czesnego w szkołach, kupieniu mundurków, obuwia, podręczników i innych przyborów do nauki, a także środków higienicznych. Wpłaty przeznaczane są również na dożywianie – codzienne posiłki w przedszkolach i szkołach. W miarę możliwości misjonarze starają się zapewnić opiekę zdrowotną, pokrywając koszty leczenia. W wielu krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy je
Bal Karnawałowy
44Przedszkolaki i uczniowie klas młodszych
37Uczniowie klas IV-VIII
Dzień Babci i Dziadka
Za wszystkie uśmiechy,
za każdą radę,
za miłość bez granic.
Wasze serca
są naszym
najpiękniejszym domem.
Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.
Wyjazd uczniów klas IV -VIII do FLY PARKU w Rzeszowie
Styczniowe dni- mroźne, pochmurne, nie zachęcają do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Wtedy najlepszym miejscem do zabawy może okazać się Park Trampolin. W czwartek, 18 stycznia 2024 roku uczniowie ze starszych klas, pod opieką wychowawców, udali się do Rzeszowa. Celem był Fly Park, w którym oprócz trampolin, znajduje się wiele innych atrakcji. Liczne zjeżdżalnie, tyrolka, małpi gaj, boisko do piłki nożnej i koszykówki to tylko niektóre z nich. Po wspólnej rozgrzewce dzieci rozbiegły się w różne miejsca. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wspólne skoki do basenu z gąbkami, pokonywanie przeszkód, zabawy na trampolinach były okazją do lepszej integracji i zacieśniania wzajemnych relacji. Wyjazd na wycieczkę to także okazja do nabywania różnych umiejętności, uczenie się właściwych zachowań oraz samodzielności, szczególnie dla młodszych uczniów. W drodze powrotnej obowiązkowym punkte
Konkurs Głośnego Czytania
W dniu 05.01.2024 r. w naszej szkole odbyła się III Edycja Konkursu Głośnego Czytania. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i rozwijanie twórczych talentów. W konkursie wzięło udział trzynaścioro uczniów z klas II- VIII. Składał się on z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie w klasach czytali wybrany przez siebie tekst. Następnie wyłonieni w drodze klasowych eliminacji uczestnicy przeszli do drugiego etapu konkursu. W drugim etapie czytali fragment tekstu wybranego przez jury. W tym roku były to książki: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek dla dzieci młodszych i „Kapelusz za sto tysięcy” Adama Bahdaja, dla dzieci starszych. Podczas czytania ocenie podlegała: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość oraz interpretacja czytanego tekstu. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach.
UCZENNICA NASZEJ SZKOŁY WYRÓŻNIONA W IX WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM „LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA” – Bohaterowie lektur szkolnych piszą list do św. Mikołaja.
15 grudnia 2023 r. rozstrzygnięto IX Wojewódzki Konkurs Literacki „List do Świętego Mikołaja” organizowany w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Patronat honorowy nad konkursem objęła Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty. Celem konkursu było upowszechnianie gatunku literackiego jakim jest list, kultywowanie świątecznej tradycji pisania listów do Świętego Mikołaja, rozwijanie wyobraźni i umiejętności jasnego wyrażania myśli, marzeń i pragnień.
SZKOLNY KONKURS pt. NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA
Dnia 18 grudnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs pt. Najpiękniejsza Choinka, zorganizowany przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego, Panią Katarzynę Fijoł. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej, kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu artystycznego.
JASEŁKA
Okres Bożego Narodzenia daje nam szczególną możliwość do większej wzajemnej życzliwości, w tym czasie zapominamy o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter Świąt, 22 grudnia 2023 roku uczniowie klas IV-VIII, pod opieką Pani Anny Kasak i Katarzyny Fijoł, oraz Księdza Piotra Wal wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.
5 grudnia - Światowy Dzień Wolontariatu
„Nie ma znaczenia
czy masz styl,
reputację, czy pieniądze.
Jeśli nie masz dobrego serca,
nie jesteś niczego wart”.
Louis de Funes
5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto to zostało utworzone 7 grudnia 1985 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, by uczcić dobrowolną i bezpłatną pracę na rzecz innych osób. Światowy Dzień Wolontariatu to potrzebna inicjatywa, która może pomóc uzmysłowić społeczeństwom, jak wielkie jest znaczenie działań podejmowanych przez Wolontariuszy we współczesnym świecie, ponieważ Wolontariusze pomagają chorym i niepełnosprawnym, ubogim i wykluczonym, działają na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego. Wolontariat uczy podejmowania decyzji – na co poświęcić swoją uwagę i czas, w co zaangażować swoją energię i emocje. Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie i nieodpłatnie niesie pomoc innym lub angażuje się w pracę na rzecz osób, instytucji, k
Chrońmy dzieci – kampania informacyjna o prawach dzieci
Listopad i grudzień to miesiące, w których rokrocznie zwracamy większą uwagę na uprawnienia przysługujące nam wszystkim. 20 listopada przypada rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, zaś 10 grudnia – Światowy Dzień Praw Człowieka. Łącząc te dwa wydarzenia od 4 do 8 grudnia zorganizowaliśmy w naszej szkole szereg działań edukacyjnych dotyczących praw i obowiązków młodszych i starszych.
XXI Festiwal Teatrów Trzęsówka 2023 za nami
W dniu 8 grudnia nasi uczniowie klas II-III oraz VI-VIII wzięli udział w Festiwalu Teatrów w Trzęsówce. Klasy II-III odegrały przedstawienie „Baśniowy ambaras”. Zespół Skarbki pod opieką Pani Alicji Bańka i Pani Malgorzaty Rolek liczył 16 aktorów z klasy II i III.
Uczniowie klasy VI-VIII przedstawili sztukę „Świtezianka, czyli o karze i nadziei”, na podstawie utworu Adama Mickiewicza. Zespół Maska liczył 12 uczniów. Reżyser przedstawienia Pani Anna Kasak, scenografia Pani Anna Chmielowiec, Pani Katarzyna Fijoł, kostiumy Pani Anna Kasak, oprawa muzyczna Pani Katarzyna Fijoł.
Nagroda GRAND PRIX w XXI Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej
6 grudnia 2023 r. odbył się XXI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi w Widełce. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczennica klasy VIII, JULIA BOROŃ, otrzymała nagrodę Grand Prix.
Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: kl. V-VI oraz VII-VIII w dwóch kategoriach: soliści, oraz zespoły. Młodzi piosenkarze mieli za zadanie zaprezentować piosenkę w wybranym języku obcym. Julia wyśpiewała sobie zwycięstwo piosenką ‘The Climb’. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów oraz Pani Katarzynie Fijoł za przygotowanie do festiwalu.
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 346630