XIX Festiwal Muzyków w Ostrowach Baranowskich już za nami.
21 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej w Ostrowach Baranowskich odbył się coroczny festiwal muzyków. Wśród uczestników festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Cmolas.Przed licznie zgromadzoną publicznością, wystąpiły zespoły i soliści. Ze sceny słychać było brzmienie gitar, dźwięk skrzypiec, dzwonków chromatycznych i jeszcze wiele innych instrumentów dętych drewnianych, blaszanych i instrumentów klawiszowych.
Uczestniczyliśmy z sukcesem w XVI Powiatowym Sejmiku Uczniowskim w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej
Moje miejsce na Ziemi – Rok Obrzędowy Wsi Lasowiackiej – pod takim tytułem odbywał się tegoroczny konkurs powiatowy o tematyce historycznej organizowany w Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r, 18 kwietnia. Sejmik był zaadresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu kolbuszowskiego.
Międzynarodowy Dzień Ziemi
Międzynarodowy Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest dedykowany budowaniu świadomości ekologicznej i promowaniu działań na rzecz dbałości o środowisko naturalne. Jest to czas, kiedy ludzie na całym świecie podejmują różnorodne inicjatywy, aby wspólnie służyć ochronie Ziemi przed negatywnymi skutkami zmian klimatycznych i degradacji przyrody. W tym duchu, nasza szkoła również włączyła się w aktywną celebrację święta. Głównym punktem obchodów było wystawienie przez uczniów klasy I, IV oraz V przedstawienia zatytułowanego "Ziemia - Planeta Ludzi", które przybliżyło widzom historię powstania ziemi, od stworzenia świata po obecne wyzwania związane z działaniami ludzi. Niezwykła podróż dwóch kosmitów - Zoltara i Xylo poruszyła serca uczniów, inspirując ich do refleksji nad wpływem człowieka na środowisko i jego odpowiedzialności za przyszłość naszej planety jaki i następnych pok
Dzień Piżamy u Promyczków
W ramach nagrody za dobre zachowanie i zgromadzenie całego słoika punktów (makaroników) w poniedziałek 15.04.2024 w oddziale przedszkolnym „Promyczki” zorganizowany był dzień piżamy. To już trzeci słoik, który udało się wspólnie zebrać dzieciom.
To dzieci same wybrały dla siebie taką nagrodę i bardzo chętnie angażowały się w różne działania, aby szybko zebrać makarony do wspólnego słoika. Warto w tym miejscu dodać, że jest to metoda opracowana przez doktora Pyżalskiego mająca na celu wzmacniać pozytywne zachowania u każdego z wychowanków i integrować grupę jako wspólnota.
Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia
W dniach od 5 do 12 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia. Celem tego przedsięwzięcia było zarówno propagowanie zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej jak i integracja środowiska szkolnego oraz dobra zabawa.
Dbanie o zdrowie nie musi być trudne, jeśli skupimy się na zapobieganiu możliwym dolegliwościom. W jaki sposób tego dokonać dowiedzieliśmy się podczas działań edukacyjnych podjętych w naszej szkole.
„Łączy nas praca na rzecz dzieci” – sprawozdanie z akcji Góra Grosza.
W dniach 01.11.2023 r. – 29.02.2024r. odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy w ramach XXIV edycji akcji Góra Grosza, której organizatorem jest Towarzystwo Nasz Dom. Jest to ogólnopolska akcja o charakterze dobroczynnym, wspierająca dzieci i młodzież poprzez finansowanie pomocy specjalistycznej (terapie, rehabilitacje), stypendiów, korepetycji, zajęć dodatkowych i kursów zawodowych. Prowadzone są też Domy dla Dzieci z całodobową specjalistyczną opieką oraz Ośrodki Wsparcia i Rozwoju Dziecka i Rodziny (PORT).
KONKURS ŚWIĄTECZNY „Baranek Wielkanocny”
Wielkanoc niesie ze sobą wiele symboli, ale to właśnie baranek wielkanocny zajmuje honorowe miejsce zarówno na stole, jak i w koszyczku ze święconką. Cukrowy, z ciasta, czekolady czy porcelanowy – przyjmuje różne oblicza, ale zawsze symbolizuje on nie tylko samego Jezusa, ale także jego posłuszeństwo, łagodność i ofiarność.
Dzień Talentów w świetlicy szkolnej
Dnia 26 marca został po raz pierwszy w naszej szkolnej świetlicy zorganizowany Dzień Talentów. W tym dniu mogli się zaprezentować wszyscy chętni, którzy pragnęli podzielić się swoimi zdolnościami, zarówno tymi wrodzonymi jak również zdobytymi ciężką pracą i determinacją. Przed publicznością i jury prezentowały się zarówno tancerki, gimnastyczki oraz wokalistki czy uczniowie posiadający różne zdolności manualne, wymagające też logicznego myślenia. Nie zabrakło też rysowników, którzy w krótkim czasie wykonali ciekawe prace plastyczne.
Światowy Dzień Wody z PAH
Światowy Dzień Wody został ustanowiony 22 marca przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w obchody święta z Polską Akcją Humanitarną. Misją PAH jest uczynić świat lepszym poprzez zmniejszenie cierpienia i promowanie wartości humanitarnych.
Wyniki Ogólnopolskich Olimpiad
WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PRZEDMIOTOWEJ Z BIOLOGII I GEOGRAFII
12 stycznia 2024 roku uczniowie klas V-VIII wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie OLIMPUS z Biologii i Geografii. Olimpiady przedmiotowe stanowią cenne rozszerzenie programów nauczania, a także są źródłem zewnętrznej oceny poziomu wiedzy uczniów. Zadania, z którymi zmagali się uczniowie, wymagały od nich opanowania wiadomości nabytych podczas lekcji oraz wykraczających poza podstawę programową. W konkursie z biologii wzięło udział 13 uczniów, natomiast z geografii - 9.
Akcja „Tydzień do zaczytania. Cała Polska czyta dzieciom”
W dniach 11-15 marca 2024 r. w naszej szkole została zorganizowana akcja „Tydzień do zaczytania. Cała Polska czyta dzieciom”. Jej celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie rozwija i poszerza wiedzę o świecie, rozbudza wyobraźnię, uczy obcowania z literaturą w sposób samodzielny, refleksyjny i twórczy.
XX Powiatowy Konkurs na Ludowe Ozdoby Wielkanocne
W dniu 22 marca 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej odbyło się wręczenie nagród XX Powiatowego Konkursu na Ludowe Ozdoby Wielkanocne. W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów naszej szkoły.
KATEGORIA: PISANKI KLASY 1-4
II MIEJSCE: Dawid Lubacz, klasa I
KATEGORIA: PISANKI KLASY 5-8
III Gminny Konkurs Języka Angielskiego Szkół Podstawowych klas VI – VIII Gminy Cmolas
Dnia 21 marca 2024r. w naszej szkole odbył się III Gminny Konkurs z Języka Angielskiego Szkół Podstawowych Gminy Cmolas.
Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas VI - VIII. Wzięli w nim udział uczniowie z pięciu szkół podstawowych z naszej gminy. Celem konkursu było promowanie znajomości języka angielskiego wśród uczniów, popularyzacja języków obcych, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz wspieranie uzdolnień i umożliwienie uczniom wykazania się wiedzą szkolną i pozaszkolną. Uczniowie przystąpili do testu, który sprawdzał umiejętności czytania oraz wiadomości z zakresu słownictwa i gramatyki języka angielskiego.
WITAJ WIOSNO!
Nadszedł od dawna oczekiwany przez nas 21 dzień marca – PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Zgodnie z naszym szkolnym zwyczajem, uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaki :Słoneczka i Promyczki wraz z nauczycielami przeszli ze śpiewem chodnikiem naszej wsi w okolicy szkoły, aby obwieścić z radością wszystkim, że rozpoczęła się nowa pora roku - WIOSNA, i że z każdą chwilą będzie coraz cieplej, a kolejne dni będą coraz dłuższe!
Kolorowe stroje, marzanny, transparenty i plakaty w rękach dzieci budziły radość w ludziach, którzy nas mijali . Kierowcy machali do nas głośno trąbiąc co dzieciom bardzo się podobało.
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny zakończyły się zajęciami plastycznymi organizowanymi przez wychowawców.
DZIEŃ ŚW. PATRYKA
Dnia 17 marca w Irlandii obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. Z tej okazji nasza szkoła 14 marca już po raz kolejny obchodziła to zielone, irlandzkie święto narodowe.
Najważniejszą tradycją obchodów Dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Dlatego też to właśnie ten kolor dominował w piątek na szkolnym korytarzu.
„Alicja w zaczarowanej krainie” – spektakl teatralny Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie
W dniu 14 marca 2024r. dzieci z klas 0-III z naszej szkoły pod opieką wychowawczyń wybrały się do MDK w Mielcu na przedstawienie teatralne pt. „Alicja w zaczarowanej krainie” przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji w Krakowie.
Aktorzy teatru zabrali nas do świata wyobraźni i magii. Dzięki fascynującej scenografii, grze świateł, barwnym kostiumom, wesołej muzyce oraz humorystycznym dialogom przenieśliśmy się do krainy czarów. Z zapartym tchem śledziliśmy perypetie głównej bohaterki. Wraz z nią wędrowaliśmy przez świat pełen osobliwych postaci i niesamowitych sytuacji. Przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie i żywe reakcje wśród najmłodszej publiczności. Dzieci z zapałem podpowiadały Alicji, jak może zdobyć kluczyk do magicznej krainy lub też którą drogą pójść. Po licznych i niezwykłych przygodach dziewczynka budzi się ze strasznego snu i jak to w bajkach bywa, wszystko kończy s
Wyjazd do Baranowa Sandomierskiego
Dnia 13 marca uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunkami: panią Anną Kasak, panią Teresą Babiarz i panią Iloną Skowrońską wybrali się do Baranowa Sandomierskiego. W miasteczku tym znajduje się przepiękny zamek z końca XVI w. zwany Małym Wawelem, ale nie on był celem podróży.
O godzinie 11:00 przybyliśmy do Miejskiego Domu Kultury, by obejrzeć spektakl „Tajemniczy ogród” – adaptację książki Frances Hodgson Burnett. Zanim weszliśmy do sali teatralnej, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie w „Sercu Lasowiackim”, które jest symbolem wielkiej miłości i przywiązania. Według legendy, całus podarowany ukochanej osobie w tym miejscu gwarantuje trwały związek i wieczną miłość zakochanych.
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 346623