• 5 grudnia - Światowy Dzień Wolontariatu
          • 5 grudnia - Światowy Dzień Wolontariatu

            „Nie ma znaczenia

            czy masz styl,

            reputację, czy pieniądze.

            Jeśli nie masz dobrego serca,

            nie jesteś niczego wart”.

            Louis de Funes

            5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto to zostało utworzone 7 grudnia 1985 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, by uczcić dobrowolną i bezpłatną pracę na rzecz innych osób. Światowy Dzień Wolontariatu to potrzebna inicjatywa, która może pomóc uzmysłowić społeczeństwom, jak wielkie jest znaczenie działań podejmowanych przez Wolontariuszy we współczesnym świecie, ponieważ Wolontariusze pomagają chorym i niepełnosprawnym, ubogim i wykluczonym, działają na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego. Wolontariat uczy podejmowania decyzji – na co poświęcić swoją uwagę i czas, w co zaangażować swoją energię i emocje. Wolontariusz to osoba, która dobrowolnie i nieodpłatnie niesie pomoc innym lub angażuje się w pracę na rzecz osób, instytucji, k

        • XXI Festiwal Teatrów Trzęsówka 2023 za nami
          • XXI Festiwal Teatrów Trzęsówka 2023 za nami

            W dniu 8 grudnia nasi uczniowie klas II-III oraz VI-VIII wzięli udział w Festiwalu Teatrów w Trzęsówce. Klasy II-III odegrały przedstawienie „Baśniowy ambaras”. Zespół Skarbki pod opieką Pani Alicji Bańka i Pani Malgorzaty Rolek liczył 16 aktorów z klasy II i III.

            Uczniowie klasy VI-VIII przedstawili sztukę „Świtezianka, czyli o karze i nadziei”, na podstawie utworu Adama Mickiewicza. Zespół Maska liczył 12 uczniów. Reżyser przedstawienia Pani Anna Kasak, scenografia Pani Anna Chmielowiec, Pani Katarzyna Fijoł, kostiumy Pani Anna Kasak, oprawa muzyczna Pani Katarzyna Fijoł.

        • Nagroda GRAND PRIX  w XXI Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej
          • Nagroda GRAND PRIX w XXI Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

            6 grudnia 2023 r. odbył się XXI Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej organizowany przez Szkołę Podstawową im. Królowej Jadwigi w Widełce. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczennica klasy VIII, JULIA BOROŃ, otrzymała nagrodę Grand Prix.

            Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych: kl. V-VI oraz VII-VIII w dwóch kategoriach: soliści, oraz zespoły. Młodzi piosenkarze mieli za zadanie zaprezentować piosenkę w wybranym języku obcym. Julia wyśpiewała sobie zwycięstwo piosenką ‘The Climb’. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów oraz Pani Katarzynie Fijoł za przygotowanie do festiwalu.

        • SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
          • SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

            Coroczne spotkanie ze Świętym Mikołajem jest ukochanym momentem w życiu każdego dziecka. Czy byłem wystarczająco grzeczny aby dostać prezent? Czy Święty Mikołaj dostał mój list? Te i pewnie wiele innych pytań nurtowało przedszkolaki i uczniów naszej szkoły również i w tym roku. Na szczęście Święty Mikołaj na swoich „zaczarowanych” saniach przyjechał do naszej szkoły o wyznaczonym czasie. Uczniowie z niecierpliwością odliczali dni i godziny do tego spotkania. Młodsze dzieci powitały wyjątkowego gościa piosenkami i wierszykami, a następnie każdy mały i duży został obdarowany uroczym prezentem. Dobrze, że Świętemu Mikołajowi pomagały pomocne elfy.

        • Spektakl teatralny KOPCIUSZEK Krakowskiego Teatru Edukacji
          • Spektakl teatralny KOPCIUSZEK Krakowskiego Teatru Edukacji

            W dniu 28 listopada uczniowie klas 1-3 oraz starszaki z grupy przedszkolnej wybrały się na wycieczkę do Mielca. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego „Kopciuszek” w wykonaniu aktorów z Krakowa oraz zabawy w Jump Planet.
            Widzowie z naszej szkoły byli bardzo zadowoleni z możliwości obejrzenia sztuki teatralnej. Żywiołowe reakcje nie tylko naszych uczniów potwierdzały, że spektakl bardzo się podobał. I jak to w baśniach bywa, zapamiętaliśmy przesłanie, że dobro i pracowitość zostają nagrodzone. Uczniowie z zadowoleniem i zachwytem opuszczali salę teatralną.
            Następną atrakcją była wizyta w Jump Planet. Dzieci bardzo aktywnie spędziły tam czas korzystając do woli z różnej wielkości trampolin, basenów z gąbkami, ścianek wspinaczkowych i dmuchańców. Różnorodność atrakcji, jakie oferuje to miejsce zapewniła uczniom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Zabawy było

        • ANDRZEJKOWA ZABAWA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH
          • ANDRZEJKOWA ZABAWA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

            Dnia 29 listopada w grupie Promyczków i Słoneczek odbyła się wyjątkowa andrzejkowa zabawa. Dzieci oraz Panie wcieliły się w role wróżek, czarodziejów i ulubionych postaci z bajek, tworząc magiczną atmosferę.

            Rozpoczęliśmy dzień od malowania twarzy i robienia tatuaży, co wywołało radość na buziach każdego malucha. Za tę atrakcję dziekujemy serdecznie Pani Ewie, mamie Julci. Następnie przyszła pora na wróżby z imionami, które wzbudziły ciekawość dzieciaków. Nie zabrakło również tańców i zabaw ruchowych, gdzie energiczne kroki i uśmiechy malców wypełniły sale przedszkola radością. Czarodziejska kula oraz buty stały się punktem zainteresowania, gdy dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały wróżb związanych z przyszłością. Rozważając jaki zawód wybiorą, maluchy pełne entuzjazmu przedstawiały swoje marzenia.

        • ANDRZEJKI
          • ANDRZEJKI

            Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb…. Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowane są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe.

        • Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I
          • Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I

            Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.

            Kornel Makuszyński

            Dnia 27 listopada 2023 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

        • Duże, małe, brązowe, białe, pluszowe…..
          • Duże, małe, brązowe, białe, pluszowe…..

            Dzieci kochają swoje pluszowe misie i dlatego przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej z wielką radością świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.

            Już od samego rana przedszkolaki dumnie maszerowały ze swoimi kochanymi pluszakami do szkoły. W czasie porannej zabawy dzieci chętnie opowiadały swoim rówieśnikom o przyniesionych do sali misiach. Gdy dzieci z oddziału Promyczki i Słoneczka miały rozpoczynać oficjalne obchody tego cudownego dnia do sali niespodziewanie przyszła Pani Ilona Skowrońska oraz Pan Witold Jurczak. Wręczyli oni każdej grupie pięknego, małego, brązowego misia. Dzieci były bardzo zaskoczone, że takie cudownie misie zostały wydrukowane na drukarce 3D.

        • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

            21 listopada od 50 lat obchodzimy na całym świecie Word Hello Day. Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Współcześnie tego dnia wymieniamy się słowami wsparcia, życzliwymi uwagami i pozdrowieniami. Także Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowach Tuszowskich włączyła się w to sympatyczne święto.

        • KONCERT GITAROWY
          • KONCERT GITAROWY

            W środę, 22 listopada uczniowie uczestniczyli w niecodziennej lekcji muzyki. Odwiedził nas bowiem wybitny muzyk, gitarzysta pan Jacek Albin Ostrowski, który od ponad 40 lat pasjonuje się grą na gitarze. Jak sam mówi, gitara to jego życie. Uczniowie oraz nauczyciele, z przyjemnością wysłuchali koncertu gitarowego. Bogaty repertuar przedstawiony przez artystę, pozwolił nam poznać historię tego chyba najpopularniejszego na świecie instrumentu od czasów starożytnych do obecnych.

        • Wycieczka do teatru na spektakl „Pan Andersen”
          • Wycieczka do teatru na spektakl „Pan Andersen”

            W Nowej Dębie w Samorządowym Ośrodku Kultury dzieci z oddziału przedszkolnego starszaków i klasy I-III. miały okazję zobaczyć spektakl pod tytułem „ Pan Andersen” w którego skład wchodziły baśnie: „ Calineczka”, „Świnopas” i „Krzesiwo”. Bogactwo znaczeń i symboli ukrytych w przedstawionych baśniach pozwoliło uczniom na poznanie różnych postaw, problemów i przeżyć. Bohaterowie musieli pokonać wiele przeszkód na drodze do szczęścia, ale jak to w baśniach bywa – wszystko dobrze się kończy.
            Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej. Uczniowie mogli się zapoznać z pamiątkami i usłyszeć wiele ciekawych historii o tym niezwykłym polskim jezuicie i wielkim misjonarzu, który 61 lat pełnił posługę misyjną w dzisiejszej Zambii. Można było obejrzeć wystawę stałą opowiadającą o życiu i działalności Kardynała Kozłowieckiego.

        • Wycieczka do Huty Komorowskiej i Nowej Dęby
          • Wycieczka do Huty Komorowskiej i Nowej Dęby

            W piątek 17 listopada uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Huty Komorowskiej i Nowej Dęby. Edukacja poza salą lekcyjną integruje grupę szkolną, stwarza okazję do łączenia ze sobą wiedzy z różnych przedmiotów, dostarcza pozytywnych przeżyć, dzięki czemu proces uczenia staje się łatwiejszy i bardziej trwały. Pierwszym etapem naszej wycieczki było Muzeum Ks. Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. Najpierw jednak poszliśmy na cmentarz, aby zapalić znicze na grobie wieloletniej nauczycielki naszej szkoły, Pani Doroty Kopeć, która zmarła rok temu. Następnie udaliśmy się do muzeum ks. Kardynała, który urodził się w Hucie Komorowskiej, a swoje życie poświęcił pracy misyjnej w Afryce. Był to niewątpliwie jeden z najbardziej wybitnych ludzi, pochodzący z naszego regionu, dlatego warto znać i rozpowszechniać historię jego życia.

    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 03.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 280243
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Ostrowach Tuszowskich
      • 177441547
      • Szkoła Podstawowa w Ostrowach Tuszowskich Ostrowy Tuszowskie 100A 36-105 Cmolas Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych