Strona główna
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA – niecodzienne zajęcia języka angielskiego
17 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.
Tego dnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w specjalnej lekcji języka angielskiego poświęconej obchodom tego dnia. Celem zajęć było zapoznanie się z historią i tradycjami tego irlandzkiego święta oraz rozwijanie umiejętności językowych poprzez różnorodne aktywności. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, więc nic dziwnego, że wszyscy, i mali i duzi, w tym dniu włożyli zielone ubrania. Wszyscy otrzymali również trzylistną koniczynkę, symbol Irlandii. Lekcja rozpoczęła się od krótkiej prezentacji przedstawiającej życie Świętego Patryka, symbolikę dnia oraz zwyczaje związane z obchodami w Irlandii i na świecie. Kolejnym punktem zajęć było zadanie językowe, w którym uczniowie musieli dokończyć zdanie dlaczego są szczęśliwi ( I am lucky because…). W tra
Potyczki z Tangramem
W dniu 14 marca w Szkole Podstawowej w Trzęsówce odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny „POTYCZKI Z TANGRAMEM” . W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 27 uczniów. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: klasy III–IV, V–VI oraz VII–VIII.
Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli Łukasz Reszutek, Nathaniel Furdyna, Adam Lubera, Błażej Szczęch, Hubert Cudo i Bartłomiej Zieliński pod opieką Pana Witolda Jurczaka.
WYJAZD NA LODOWISKO
Wiosna już tuż, tuż, a my żegnamy zimę na lodowisku. Dnia 13 marca 2025r. uczniowie klas IV-VIII udali się na łyżwy do Dębicy. Celem wyjazdu była promocja aktywności fizycznej, propagowanie różnych form rekreacji oraz integracja grupy. Uczniowie spędzili na lodowisku 2 godziny. W tym czasie mieli okazję nie tylko aktywnie spędzić czas w gronie przyjaciół, ale także doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Wszyscy wzajemnie sobie pomagali i motywowali się do dalszej nauki. Nie obyło się bez upadków, ale zawsze można było liczyć na koleżeńską pomoc. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom i z ogromną determinacją starali się wygrać z grawitacją na lodowisku. Opiekę nad uczniami sprawowali Katarzyna Fijoł, Anna Kasak, Teresa Babiarz oraz Witold Jurczak.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego w celu promocji języka ojczystego.
W naszej szkole uczciliśmy ten dzień pisząc wiersze, które zostały wyeksponowane na gazetce na górnym korytarzu. Talentami poetyckimi popisali się szczególnie uczniowie klasy 5 i 6.
Dzień Kobiet
W dniu 8 marca każda kobieta i dziewczyna w naszej szkole mogła poczuć się wyjątkowo. Nasi chłopcy, odświętnie ubrani nie zapomnieli o wspaniałym Dniu Kobiet i już od samego rana składali życzenia swoim nauczycielkom i koleżankom i wręczali im kwiaty i drobne upominki.
Po drugiej godzinie lekcyjnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet, w której chłopcy zaprezentowali program artystyczny, ujawniając swoje zdolności aktorskie. Mogliśmy podziwiać humorystyczną scenkę. Miłą niespodzianką była wizyta wróżki. Wszystko to odbyło się w bardzo miłej i radosnej atmosferze, uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczyny.
WALENTYNKI
„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany Walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych uroczystości. Co roku staramy się, aby 14 luty był wyjątkowy. Jest to nie tylko Dzień Zakochanych, ale jest to również świetna okazja do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.
Dzień Bezpiecznego Internetu
W dniu 11 lutego 2025 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem”. Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego i świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promowanie pozytywnego korzystania z sieci.
W naszej szkole również pamiętamy o tym dniu, mając świadomość, że dzieci i młodzież coraz częściej i dłużej są odbiorcami treści zawartych w Internecie. Ważne jest, by korzystały z nich mądrze i świadomie. By Internet stał się miejscem pozyskiwania nowych, interesujących wiadomości oraz pomagał pozytywnie rozwijać swoje pasje.
Wycieczka do Medyni Głogowskiej
Wycieczka do Medyni Głogowskiej to fascynujące wydarzenie dla uczniów klas IV-VIIII. Miało ono miejsce 4 lutego 2025 roku. Medynia Głogowska, jedna z najważniejszych miejscowości leżących na Podkarpackim Szlaku Garncarskim. Dzieci zwiedzały XIX wieczną zagrodę garncarską, zobaczyły przedmioty codziennego użytku, które dawniej wykorzystywano do pracy w polu i gospodarstwie. Pani przewodnik zaprezentowała piec do wypalania ceramiki oraz niezwykle ciekawy, archiwalny film z 1949 roku , prezentujący wszystkie etapy procesu powstawania naczyń glinianych. Największą jednak atrakcją były warsztaty z nauką lepienia i rzeźby w glinie oraz toczenia naczyń na kole garncarskim. Każde dziecko z kawałka gliny mogło ulepić lub wyrzeźbić wszystko to, co sobie wymyśliło. Powstały piękne twory z gliny, takie jak kubki, misy, wazony czy zwierzęta. A po założeniu specjalnego fartucha uczniowie zamieniali s
WYCIECZKA DO MIELCA
Mieć czy być? Na pytanie dotyczące konfliktu między dążeniem do posiadania dóbr materialnych, a rozwijaniem wewnętrznych talentów i wartości, mieli szansę odpowiedzieć uczniowie klas IV-VIII, którzy 30 stycznia w SCK w Mielcu obejrzeli spektakl pt. „Talenty, czyli mieć czy być” Teatru Profilaktycznego ALERT.
DORADZTWO ZAWODOWE – UCZNIOWIE KLASY VIII W ZESPOLE SZKÓŁ W WERYNI
Dnia 29 stycznia 2025 r. uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawczynią odwiedzili Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni w ramach doradztwa zawodowego. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły. Dowiedzieli się o działających kołach zainteresowań i wyjazdach zagranicznych w ramach praktyk zawodowych. Wzięli też udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli i uczniów szkoły. Sprawdzali też swoje predyspozycje w symulatorze koparki i samochodu. Mogli też skosztować deserów i napojów przygotowanych przez uczniów kształcących się w zawodzie kucharza i technika żywienia oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo nakryć do stołu, do czego służą różne kieliszki i sztućce.
GALA XXII FESTIWALU TEATRÓW
19 stycznia 2025 roku na uroczystej Gali XXII Festiwalu Teatrów w Trzęsówce zostały ogłoszone wyniki.
Uczniowie klas IV-VI w składzie: Szymon Maziarz, Zuzanna Macina, Lena Czajkowska, Zuzanna Piłat, Gabriela Trojnacka- Gabi, Jakub Lubacz, Wojciech Czachor, Daniel Bezak, Wiktoria Węglarz, Klaudia Flis, Julia Piekarska, Samanta Pełka, Gabriela Drelich, Kornelia Drelich, Milena Maciejak zaprezentowali przedstawienie pt. ” Jak Smutek ze Zgryzotą po świecie wędrował” zdobywając II miejsce w kategorii klas IV – VI. Uczniowie byli przygotowywani przez panie: Teresę Babiarz, Annę Kasak oraz Annę Chmielowiec. Ponadto Zuzanna Macina otrzymała wyróżnienie w kategorii aktor.
Uczniowie klas I-III w składzie: Barbara Ruman, Maja Lubera, Agata Piekarska, Wanesa Pełka, Eliza Siuzdak, Adrian Zieliński, Cyprian Skiba, Dawid Lubacz, Karina Weglarz, Zuzia Boroń i Jagoda Bujak zdobyli III miejsc
Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka to jedno z najbardziej wzruszających i wyjątkowych świąt. To czas, gdy dzieci mają okazję wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla swoich dziadków, którzy często są nieocenionym wsparciem w ich życiu. Wspólne świętowanie tego dnia w placówkach edukacyjnych staje się doskonałą okazją do nauki wartości rodzinnych, budowania międzypokoleniowych więzi i tworzenia pięknych wspomnień.
GMINNE IGRZYSKA DZIECI – TENIS STOŁOWY
W czwartek 16 stycznia, w naszej szkole, odbyły się drużynowe zawody sportowe w tenisa stołowego, rozgrywane w ramach Gminnych Igrzysk Dzieci. Naszą szkołę reprezentowała Daria Babiarz z klasy V i Daria Bezak z klasy IV oraz rezerwowa Lena Czajkowska z klasy VI. Dziewczynki rozegrały bardzo dobre mecze ze starszymi i dużo wyższymi uczennicami ze SP w Hadykówce. zajmując II miejsce w Gminie Cmolas.
Wśród chłopców swoje mecze, także z uczniami ze SP w Hadykówce, rozegrali Szymon Maziarz i Daniel Bezak z klasy VI. Rezerwowym był Błażej Szczęch. Chłopcy grali najlepiej jak potrafili. Zajęli jednak II miejsce w naszej gminie. Należą im się za to podziękowania i gratulacje. Chociaż nie udało się awansować na zawody powiatowe, to rozegrane mecze są cennym doświadczeniem dla naszych młodych tenisistów. Na pewno w przyszłości pozwoli to na lepszą grę w starszych klasach. Opiekunem uczniów by
UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY, WOJCIECH CZACHOR, W GRONIE WYRÓŻNIONYCH W X WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM „LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”
W grudniu odbył się X Wojewódzki Konkurs Literacki „List do św. Mikołaja” w Zespole Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Patronat honorowy objął Podkarpacki Kurator Oświaty, Burmistrz Głogowa Małopolskiego i Dyrektor Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Celem konkursu było upowszechnianie gatunku literackiego jakim jest list, kultywowanie świątecznej tradycji pisania listów do św. Mikołaja, rozwijanie wyobraźni i umiejętności jasnego wyrażania myśli, marzeń i pragnień. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było napisanie pracy literackiej zgodnej z podaną tematyką: „O co prosiłbyś/prosiłabyś św. Mikołaja, gdyby był sztuczną inteligencją? Napisz list, w którym wyrazisz swoją prośbę, jak również podzielisz się przemyśleniami na temat korzyści wynikających z narzędzi AI”.
Konkurs Honorowy Dawca Krwi
Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa Szkolne Koło PCK zorganizowało konkurs plastyczny polegający na wykonaniu plakatu propagującego ideę honorowego oddawania krwi:
ZOSTAŃ HONOROWYM DAWCĄ KRWI – TO ŁATWIEJSZE, NIŻ MYŚLISZ!
Nagrodzone zostały wszystkie prace, wśród nich:
I miejsce zajęła Lena Czajkowska z klasy 6
Jasełka – Boże Narodzenie
Boże Narodzenie to dla chrześcijan jedne z najważniejszych świąt w roku. Upamiętnia narodziny Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który przyszedł na świat, aby zbawić ludzkość. Święta te niosą ze sobą przesłanie miłości, nadziei i pokoju. To czas spędzany z Bogiem i rodziną, czas refleksji i radości. Z tego powodu w naszej szkole w Ostrowach Tuszowskich, dnia 20.12.2024 r. odbyła się „Wigilia Szkolna”. W pierwszej części chętne dzieci z klas 4, 5, 6, 7 i 8 przygotowały pod opieką pani Anny i Katarzyny przedstawienie wskazujące na wyjątkowość tych Świąt. Aktorzy pięknie nas wprowadzili w tajemnicę przyjścia Pana Jezusa na ziemię. Pomogła w tym przepięknie przygotowana sceneria i dialogi. Na końcu utalentowani uczniowie zagrali nam kilka kolęd. Po jasełkach nastąpił wspólny posiłek na jadalni szkolnej, rozpoczęty modlitwą i odczytaniem fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu. Zostały też złożone
Godziny dzwonków
Piątek 04.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 367543