Informacja o wynikach naboru na wolne stanowisko urzędnicze Główny Księgowy w Szkole Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich
Andrzejki w Oddziale Przedszkolnym
W piątek 27. 11. 2020 w Oddziale Przedszkolnym w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, połączona z wróżbami. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami związanymi z obchodami dnia Świętego Andrzeja. Dzięki pomocy naszych wspaniałych Rodziców przedszkolaki przeniosły się do zaczarowanego świata wiedźm, wróżek i czarownic. Mamy przedszkolaków wcieliły się bowiem w role czarownic, a prowadząca zabawę Pani Dorota Maziarz została wróżką łączącą te dwa światy. Podążając za listami zostawionymi przez Czarodziejkę z Łysej Góry oraz za wskazówkami „czarownic” dzieci dowiedziały się kim zostaną w przyszłości, jakie cechy charakteru będą miały jako dorośli ludzie, co ich spotka w niedalekiej przyszłości oraz w dniu Świętego Mikołaja. W nagrodę za wspaniałą zabawę jedna z czarownic obiecała, że postara się spełnić ich życzenia, pod warunkiem, że trafią monetą do studni. Wszystkie wróżby przeplatały się z zabawami muzyczno-ruchowymi. Dzieci również miały szansę sprawdzić, czy nadają się na czarownicę wykonując „taniec z miotłą”. Pod koniec zabawy na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka, czyli słodki poczęstunek wykonany przez Rodziców.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tej niezapomnianej zabawy dla przedszkolaków.10
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia
Nasza szkoła włączyła się do obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. W oddziale przedszkolnym zorganizowana została zabawa przez Panią Dorotę Maziarz. Dzieci w tym dniu ubrały się na brązowo, a niektóre przebrały się za misie! Przedszkolaki poznały historię pluszowego misia, uczestniczyły w misiowej gimnastyce i misiowych zagadkach. Wyruszyli w wirtualną podróż do fabryki zabawek i zobaczyli jak w dzisiejszych czasach powstają misie. Wspólnie obejrzeli bajkę o kultowym Misiu Uszatku. Wykonali pracę plastyczną- „Miś z rolki”. Wszystkim zabawom towarzyszył śpiew i słuchanie utworów o misiach. Wszyscy bawili się w tym dniu wspaniale. Zwieńczeniem zabawy było wykonanie zdjęć w fotobudce oraz uroczyste wręczenie dyplomów i medali dla „Przyjaciół Pluszowego Misia”.
Dzień Pluszowego Misia przedszkolaki obchodziły również po angielsku. Podczas zajęć dzieci wysłuchały historyjki po angielsku o „Złotowłosej i trzech niedźwiadkach” opowiadanej przez Panią Kasię Fijoł oraz pluszowego niedźwiadka. Przedszkolaki śpiewały i oglądały piosenki o misiach jak również same wykonały misiowe opaski. Happy Teddy Bear Day!
Niestety, nie wszyscy mogliśmy spotkać się w tym dniu, aby wspólnie obchodzić święto Misia. Dzieci z klas 1-3 również mogły świętować w swoich domach. W tym dniu dzieci obejrzały przygotowaną dla nich przez Panią Alicję Bańka prezentację multimedialną o Pluszowym Misiu. Każdy z nich wykonał również misia według własnego pomysłu, a kreatywność dzieci nie zna granic. Dzieci z klasy I przysłały zdjęcia ze swoimi ulubionymi misiami.
47
Legenda o Lechu, Czechu, Rusie i orle białym
W miesiącu listopadzie, podczas nauki zdalnej, uczniowie klasy drugiej i trzeciej zapoznali się z początkami powstawania państwa polskiego. Zaciekawił ich ten temat. Legenda o Lechu, Czechu, Rusie i orle białym, legenda o strasznym smoku zamieszkującym jaskinie pod Wawelem, zapoznanie z odkryciem archeologów czyli najstarszą osadą w Biskupinie oraz poznanie najstarszych zamków w Polsce stały się inspiracją do wykonania makiet. Poprzez pracę, zabawę i działalność artystyczną dzieci podsumowały nabytą wiedzę. Uczniowie pracowali przez ponad tydzień. Każdy z nich tworzył swoje dzieło w domu, w tajemnicy przed kolegami. Niektórzy robili pracę samodzielnie inni do tworzenia tych arcydzieł zaangażowali Rodzinę. Rezultat przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy za wspólny trud i wysiłek włożony w wykonanie tak pięknych prac.
11
PROJEKT " UKRYTE DZIEDZICTWO. CO KRYJE POLSKA ZIEMIA?" W NASZEJ SZKOLE.
9 listopada p. Anna Kasak ( koordynator i realizator projektu) zgłosiła uczniów klas IV- VII naszej szkoły do udziału w projekcie "UKRYTE DZIEDZICTWO. CO KRYJE POLSKA ZIEMIA?". Jest to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów. Projekt edukacyjny realizowany w ramach Programu "Patriotyzm Jutra" skierowany jest do szkół, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży.
Realizowane zajęcia maja kształtować wśród młodych odbiorców świadomość obywatelską oraz właściwy model postawy
w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego. Przeprowadzone lekcje z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez organizatorów projektu pomogły poznać uczniom świat ukryty pod ziemią, pojęcie archeologii i jej roli jako nauki społecznej oraz udział w aktualnych badaniach nad przeszłością regionu. Uczniowie obejrzeli film " Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?". Aktywnie uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych. Na koniec uzupełnili karę pracy "Zabytek archeologiczny".
11
Podziękowanie za udział w akcji „Szkoła do hymnu”
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.
W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
Z poważaniem Anna Ostrowska Rzecznik Prasowy MEN
Narodowe Święto Niepodległości
Dzień Niepodległości należy do najważniejszych świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. Przypomina nam o 123 latach niewoli. Polacy w tym okresie nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności.
W tym roku zdalnie uczciliśmy 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy 0, IV i VI odświętnie ubrani przedstawili lekcji historii, którą przygotowali pod kierunkiem Pani Doroty Maziarz i Pana Witolda Jurczaka. Montaż słowno - muzyczny ukazał kolejno okres zaborów i umęczoną Polskę oraz symboliczne zrzucenie kajdan i szczęśliwe odzyskanie wolności. Pięknie żyć w wolnym kraju, cieszyć się każdym dniem.
Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami.
Już po raz kolejny nasza szkoła przyłącza się do akcji MEN „Szkoła do hymnu” 2020 przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada.
Program słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Mazurek Dąbrowskiego zaśpiewany przez uczniów klasy IV pod kierunkiem Pani Urszuli Dziuby.
Światowy Dzień Postaci z Bajek
5 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Postaci z Bajek .
Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Dzięki rodzicom i dziadkom pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na długi czas, a nierzadko na zawsze. Dlatego bohaterowie z bajek są bardzo często dla wielu z nas ważni.Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego wcieliły się i opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.
Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami, dlatego w nagrodę każde z nich otrzymało medal „Przyjaciela Postaci z Bajek”
W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Dlatego też w tym dniu dzieci miały okazję uczestniczyć w przedstawieniu kukiełkowym pod tytułem „Czerwony Kapturek”. Było to możliwe dzięki nowemu „rekwizytowi” który pojawił się w naszym przedszkolu- drewnianemu teatrzykowi.
Dzień ten był pełen radości. Świętowanie zakończyło się „Bajkowym balem”.
5
ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLAS I – VIII ZAWIESZONE
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Wszyscy uczniowie będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym. Oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian.
Od 9 listopada (poniedziałek) br. o ile będzie taka konieczność szkoła zapewni funkcjonowanie świetlicy dla uczniów klas I - III, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Warunkiem przyjęcia dziecka na zajęcia opiekuńcze jest złożenie wniosku przez rodzica wraz z potwierdzeniem bezpośredniego zaangażowania w walkę z pandemią u dyrektora szkoły.
Pasowanie na Ucznia i Przedszkolaka
Pasowanie na Ucznia i Przedszkolaka to jeden z ważniejszych momentów w życiu małego dziecka. Dzień 20 października był wyjątkowy. Finał przygotowań do „Pasowania na Ucznia i Przedszkolaka” osiągnął punkt kulminacyjny. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Dekoracje, dyplomy, upominki, a przede wszystkim mali aktorzy, każdy czekał, kiedy rozpocznie się ta wielka i ważna dla każdego dziecka uroczystość.
Tego dnia przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej wraz ze swoimi rodzicami zebrali się, aby wspólnie przeżywać to wielkie wydarzenie. Jako pierwsi wystąpili i „przełamali lody” uczniowie klasy pierwszej. W uroczystym przedstawieniu dotyczącym zasad i obowiązków jakie czekają ich jako pełnoprawnych uczniów zaprezentowali się fantastycznie. Następnie nadszedł czas na występ przedszkolaków- odmienny: barwny i pełen humoru, nawiązujący nie tylko do zostania przedszkolakiem, ale również zawierający elementy nawiązujące do panującej jesieni. Występ klasy „O” również został nagrodzony wielkimi brawami. Zarówno klasa pierwsza jak i „zerówka” była świetnie przygotowana- śpiewali liczne piosenki, tańczyli, recytowali wiersze. Następnie wspólnie złożyli ślubowanie. Jako że tak wspaniale przygotowali się do tego dnia, Pani Dyrektor przystąpiła do uroczystego pasowania - kładąc ołówek na ramię kandydatów na ucznia i przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek. Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i nauczycieli.30
„BohaterON – włącz historię! Pokaż, że pamiętasz!”
W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię! Pokaż, że pamiętasz!”. Akcja ta ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz krzewienie postaw patriotycznych i budowanie wrażliwości społecznej. 1 sierpnia obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Po zgłoszeniu szkoły, uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu i zapoznali się z sylwetkami Bohaterów – Powstańców Warszawskich. Wykonali okolicznościową gazetkę, a uczennice klas starszych przedstawiły krótką akademię o powstaniu.Na lekcjach historii uczniowie obejrzeli na stronie IPN wystawę w wersji elektronicznej „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę” oraz fragmenty filmu „Kanał”. Zwieńczeniem akcji było wykonanie własnoręcznych kartek i napisanie życzeń dla żyjących uczestników powstania. W tym roku z 53 kartek utworzono album, który został wysłany do Powstańców. Akcję koordynowały panie: Anna Kasak i Alicja Bańka.
21
Dzień Edukacji Narodowej
Trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne, aby podziękować Nauczycielom za ich pracę i poświęcenie jakie wkładają w nauczanie uczniów naszej szkoły.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy również o wszystkich pracownikach szkoły.
Dnia 13.10.2020 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, Danuty Gacek, która podziękowała wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za ich pracę. Następnie przekazała głos uczniom. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IV i V. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Poprzez program artystyczny wyrazili oni swoje podziękowanie za gorące serce, pomocną dłoń oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniów oraz dekorację przygotowała Pani Katarzyna Fijoł.
Swoje podziękowania złożyli również Rodzice, w imieniu których przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Ewelina Nowicka, przekazała kosz słodkości oraz kwiaty dla nauczycieli.
Ten dzień był też doskonałą okazją do przyznania nagród Dyrektora. Pani Dyrektor, podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie i pracę, życząc jednocześnie wielu sił i wytrwałości oraz satysfakcji i radości z wykonywanej pracy, a także dalszych sukcesów w tym wyjątkowym zawodzie.
10
Europejski Tydzień Kodowania
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.
W poniedziałek 12 października na pozalekcyjnych zajęciach w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbyły się warsztaty z robotyki dla klasy IV i V szkoły podstawowej. Lego robotyka. Budowanie robotów. Jest doskonałą rozrywką i możliwościami zaszczepienia w młodym człowieku pasji do fizyki, mechaniki i matematyki. W trakcie zajęć uczniowie pod okiem pana Witolda Jurczaka zbudowali i zaprogramowali robota bazowego Tracker oraz robota Reptar. Na zakończenie zajęć został zorganizowany mini turniej robotów. Uczniowie mieli możliwość rozwijania swoich pomysłów, wykorzystania zdobytej wiedzy oraz poznania otaczającego ich świata. Wszyscy uczniowie biorący udział w warsztatach otrzymali certyfikaty uczestnictwa.
18
ZBIÓRKA NAKRĘTEK
Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły zbierają plastikowe nakrętki PET na potrzeby Mai Pyzińskiej z Padwi k. Mielca. Dzieci, a także rodzice chętnie włączyli się w akcję charytatywną. Pod koniec września, Pan Mariusz – tata dziewczynki, osobiście odebrał to, co uczniowie przynieśli do tej pory. Chociaż czasu nie było dużo, udało się zebrać sporą ilość nakrętek. Niektórzy z uczniów przynoszą naprawdę duże worki, które ledwie mogą udźwignąć. Niewątpliwym liderem jest Mikołaj Maciejak. Opiekunka akcji - Teresa Babiarz liczy na dalsze zaangażowanie uczniów. Może komuś uda się przynieść więcej niż Mikołajowi? Akcja trwa nadal.
Święto Pieczonego Ziemniaka
W dniu 5 października 2020 uczniowie klas 0-3 naszej szkoły obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Święto to tradycyjnie związane jest z „wykopkami” na zakończenie których palono ogniska, śpiewano oraz pieczono ziemniaki. Świętowanie rozpoczęło się już w budynku szkoły, gdzie dzieci dowiedziały się jakie potrawy można wykonać z ziemniaka oraz wykonały prace plastyczne:
- uczniowie klas I-III – „ziemniaczane ludki”
- uczniowie klasy 0- „kompozycja wykonana za pomocą pieczątek z ziemniaka”Następnie wszyscy udali się na szkolne podwórko, gdzie wysłuchali krótkiej bajki o tym, jak odkryto pieczone ziemniaki. Kolejnym punktem wydarzenia był udział w „Ziemniaczanych zawodach”. Uczniowie zostali podzieleni na 5 drużyn. Każda drużyna brała udział w 5 konkurencjach:
- Hop ziemniaczku- rzut ziemniakiem do wiaderka,
- Sadzenie i wykopki- rozrzucanie i zbieranie ziemniaków,
- Gorący ziemniaczek- jak najszybsze podawanie ziemniaka z rąk do rąk,
- Kelnerzy- przejście z ziemniakiem na tacy po wyznaczonej trasie,
- Ziemniaczana buźka- ułożenie z ziemniaków uśmiechniętej buzi.
Za wykonane wszystkich zadań i zebranie pieczątek za każdą konkurencję, uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek-pieczone ziemniaczki ( z masłem oraz solą- smakowały wybornie!) oraz kiełbaski. W międzyczasie odbywały się wspólne tańce oraz śpiewy.
Ta wspaniała zabawa nie odbyłaby się gdyby nie pomoc Rodziców, którzy zaangażowali się w organizację zabaw oraz przygotowali dla dzieci ognisko i poczęstunek. Serdecznie dziękujemy w imieniu własnym oraz dzieci !
25
Code Week 2020
W dniu 8 października uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Code Week 2020, czyli Europejski Tydzień Kodowania.
W tym szczególnym tygodniu – Tygodniu Kodowania w ciekawy i interesujący sposób promujemy i popularyzujemy programowanie i umiejętności cyfrowe. Uświadamiamy korzyści, jakie płyną z nauki kodowania od najmłodszych lat.
Uczniowie klasy IV, V na pozalekcyjnej lekcji „Matematyka z kodowaniem” oraz zajęciach z informatyki samodzielnie kodowali i programowali własne projekty (zajęcia z „Minecraftem”, „Kraina lodu” „Blockly Games” i wiele innych).
Wydarzenie zostało zarejestrowane na stronie: https://codeweek.eu/view/310853/lego-robotyka-budowanie-robotow
16
FLUORYZACJA W SZKOLE – informacja od higienistki szkolnej
W związku z COVID-19 zmieniają się zasady fluoryzacji w klasach I – VI.
Rodzice zobowiązani są do zakupu szczoteczek jednorazowego użytku ( 6 szt. na dziecko).
Rodzice, którzy nie wyrażą zgody na fluoryzację proszeni są o pisemną rezygnację i dostarczenie do wychowawcy klasy. Pierwsza fluoryzacja 16.10.2020 r.
X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE
W piątek 2 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. 35 uczniów z klas I – VI przystąpiło do udziału w szkolnych zmaganiach z matematyką. W klasach zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 10 pytań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.
W tym roku Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostali:
Klasa I
Daria Babiarz
Adam Lubera
Klasa II
Daniel Bezak
Wojciech Czachor
Patryk Dębiak
Szymon Maziarz
Klasa III
Filip Fryc
Krzysztof Tyniec
Jakub Wyparło
Klasa IV
Hubert Cudo
Oliwia Drelich
Lubera Gabriela
Anastazja Pełka
Magdalena Rzeszutek
Bartłomiej Zieliński
Klasa V
Julia Boroń
Wojciech Śpiewak
W czasie 12 sekund klasa czwarta odpowiadała pisemnie na 5 pytań w zakresie do 100. Dodatkowo czwarta klasa miała tematy dotyczące mnożenia i dzielenia, więc również na lekcjach trenowaliśmy tabliczkę, wykonując tematyczne ćwiczenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Warto zatem, by to matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
W tym dniu poprzez wspólną zabawę połączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Do akcji włączyło się bowiem kilka tysięcy szkół z różnych krajów świata. Edukacja matematyczna jest bardziej efektywna, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy więc propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Trzeba pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdali pomyślnie i tym samym uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki mnożenia podczas X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Dziękujemy egzaminatorowi oraz koordynatorowi panu Witoldowi Jurczakowi za zorganizowanie Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.
35
Projekt pod Biało-Czerwoną
Zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Zakup masztów i flag dla każdej z gmin
Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku – w szczególności wśród młodego pokolenia. Nasza szkoła przyłącza się do tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia.
W jaki sposób wziąć udział w projekcie?
Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwości oddania głosów poparcia.
Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Każdy może oddać jeden głos poparcia. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!
Dzień Chłopaka
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!30 września to wyjątkowa data w kalendarzu. Wszyscy chłopcy na całym świecie mają wtedy swoje święto. Nie inaczej było też w naszej szkole. Ciekawość, zniecierpliwienie, długie oczekiwanie - takie przeżycia towarzyszyły chłopcom w ten szczególny dla nich dzień. Dziewczęta z każdej klasy przygotowały dla swoich kolegów coś szczególnego. Były upominki i życzenia, a przede wszystkim dużo śmiechu. Również dziewczynki z klas młodszych pamiętały o swoich kolegach i przygotowały dla nich małe prezenciki oraz moc życzeń. Za pomoc dziękujemy rodzicom.
Dzień ten był również Dniem Krawata w naszej szkole. Nie tylko chłopcy, ale również dziewczyny, aby uczcić święto swoich kolegów. założyły tego dnia krawaty.
Jeszcze raz wszystkim chłopakom – i tym młodszym i tym starszym – życzymy wszystkiego najlepszego!!!
Pieczę nad przygotowaniem i przebiegiem święta sprawowała Pani Katarzyna Fijoł – opiekun Samorządu Uczniowskiego.
13