W dniu 17 listopada w naszej szkole została zorganizowana 13. edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Nauka poprzez zabawę zawsze daje najlepsze rezultaty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpisuje się w tę koncepcję, mając na celu lepsze zrozumienie zasad matematyki. Inicjatywa miała zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w sposób przyjemny i niekonwencjonalny. Dodatkowo, stanowiła doskonałą okazję do nadrobienia ewentualnych zaległości w tej dziedzinie.
Tegoroczne obchody miały wyjątkowy charakter, ponieważ zostały połączone z działaniami mającymi na celu zwiększenie wiedzy uczniów na temat lasów polskich i ich znaczenia dla środowiska. W naszej szkole „tabliczkowa wiedza” sprawdzana była wśród uczniów klas I-VIII podczas krótkich egzaminów. „Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu osobom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i zaliczeń. W trakcie ŚDTM egzaminy były znacznie przyjemniejsze! Uczestnicy wydarzenia zmierzyli się z rozmaitymi łamigłówkami matematyczno-logicznymi, dzięki którym sprawdzali nie tylko wiedzę z tabliczki mnożenia, ale również umiejętność wykorzystania jej w zadaniach. Pojawiły się także zagadki, łączące się bezpośrednio z ekologicznymi aspektami lasów polskich. Rozwiązując je, uczniowie doskonalili swoje umiejętności matematyczne oraz zdobywali wiedzę na temat roli drzew w produkcji tlenu, populacji oraz identyfikacji ich różnorodnych gatunków. Znajomość tabliczki mnożenia była także sprawdzana wśród rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych i administracji w formie losów o różnym stopniu trudności. Wszyscy poradzili sobie doskonale. Gratulujemy specjalistom w dziedzinie mnożenia!
W uznaniu za wysiłek i aktywność uczestnicy otrzymali specjalną odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. To nie tylko świadectwo umiejętności matematycznych, ale także dowód na zaangażowanie w tematykę ekologiczną. Dodatkowo, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Głogów ufundowało upominki dla wszystkich uczniów, za co serdecznie dziękujemy. Stanowią one zarówno pamiątkę, jak i inspirację do dalszego zgłębiania wiedzy na temat ekosystemu leśnego oraz budowania większej troski o nasze środowisko naturalne wśród młodego pokolenia.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za włączenie się do wspólnej zabawy i aktywny udział w akcji.
Pomysłodawcami i organizatorami całego wydarzenia była Pani Ilona Skowrońska oraz Pan Witold Jurczak. Nad przebiegiem obchodów ŚDTM w klasach I-III czuwały uczennice klasy VIII - Julia Boroń, Karolina Kosiorowska oraz Zuzanna Maziarz.