• Procedura nadania szkole imienia

• Szkoła Podstawowa w Ostrowach Tuszowskich rozpoczęła prace nad wyborem swego patrona i nadaniem imienia.

1. Postanowienia ogólne

Cel procedury

Celem niniejszej procedury jest określenie zasad nadania imienia Szkole Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich.

Podstawa prawna

• Ustawa z 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz.U. z  2017 r. poz. 60).
          • Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli ( Dz. U. z 2017 r., poz. 649)

Założenia procedury:

Poprzez nadanie imienia szkoła:

• zyskuje własną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,
          • buduje własny system wychowania w oparciu o autorytet patrona i wartości,
          • promuje patrona,
          • pozyskuje do współpracy osoby i instytucje związane z patronem,
          • wchodzi do rodziny szkół o tym samym imieniu, co może prowadzić do nawiązania wzajemnych kontaktów,
          • tworzy własny ceremoniał.

Zasady wyboru patrona:

• Procedurę nadania imienia szkole opracowuje Zespół Koordynujący.
          • W wyborach bierze udział cała społeczność szkoły (uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły).
          • Terminy realizacji poszczególnych etapów wyboru patrona ustala Zespół Koordynujący w porozumieniu z Dyrektorem szkoły.
          • Dyrektor szkoły w porozumieniu z Zespołem Koordynującym wyznacza osoby odpowiedzialne za realizację zadań szczegółowych.
          • Dyrektor szkoły kontroluje sprawny przebieg poszczególnych etapów..
          • Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski składają wspólny wniosek o nadanie szkole imienia.
          • Imię szkole nadaje organ prowadzący w drodze uchwały, na wniosek Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego